kaszerowanie tektury

Kaszerowanie tektury – jak i po co się to robi?

Kaszerowanie to technika, z którą chyba każdy miał już do czynienia, choć mało kto wie o jej istnieniu. Ma ona szczególne znaczenie w trakcie produkcji opakowań tekturowych, gdyż dzięki niej można połączyć wytrzymałość tektury falistej z eleganckim wyglądem druku offsetowego z unikalnymi uszlachetnieniami. Co jeszcze warto wiedzieć o kaszerowaniu?

Czym jest kaszerowanie?

Co to jest kaszerowanie? Od strony technicznej kaszerowanie polega na połączeniu ze sobą dwóch, a nawet trzech różnych materiałów za pomocą kleju. Dzięki temu można stworzyć wyjątkowe pod względem designerskim opakowania, które jednocześnie będą wzmocnione warstwą sztywnej i wytrzymałej tektury falistej. W ten sposób powstaje specjalny laminat, który łączy w sobie doskonałą jakość wydruku i odporność na trudy eksploatacji. Proces ten jest wykorzystywany najczęściej do produkcji opakowań, które będą przyciągać swoim wyglądem oraz funkcjonalnością uwagę klientów.

Dlaczego warto kaszerować?

Z punktu widzenia marketingowego kaszerowanie tektury to jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji produktu. Dzięki niemu można stworzyć ekskluzywne i trwałe opakowanie, które na długo zachowa swój wyjątkowy wygląd.

Reasumując, proces kaszerowania zwiększa atrakcyjność opakowań i produktów, a także pozwala zwiększyć ich trwałość. Nasze opakowania kaszerowane znajdziesz w ofercie: https://karton-pak.pl/rodzaje-opakowan/opakowania-kaszerowane/.