Ekspozytory i standy reklamowe

Standy i ekspozytory reklamowe są formą konstrukcji tekturowej stanowiącej jedną z najczęściej stosowanych form przekazu reklamowego. Ich zastosowanie nie zawsze musi być komercyjne, za to każdorazowo przybierają formę fizycznego nośnika informacji, który jest mobilny i wykonany z odpowiedniej jakości tektury. Doskonale sprawdzają się w przestrzeniach sklepów, galeriach handlowych, wystaw i wielu innych miejscach.

Czym są standy reklamowe?

Standy reklamowe to nośniki reklamy zewnętrznej, które w zależności od pomysłu twórcy mogą mieć bardzo różne wymiary i nie mają ściśle określonego wyglądu. Mogą być wykonywane z bardzo różnych materiałów, jednak najczęściej spotykane są standy reklamowe z tektury falistej lub kaszerowanej. Ich głównym zadaniem jest wspieranie sprzedaży poprzez ciekawą i wyróżniającą ekspozycję wybranych produktów.

Dlaczego warto inwestować w standy reklamowe kartonowe?

Głównym zadaniem standów reklamowych jest zwrócenie uwagi i zainteresowanie produktem potencjalnych klientów na tyle, by zdecydowali się oni na jego zakup. Standy dodatkowo mogą pełnić funkcję pozytywnej wizytówki firmy, która zachęca nie tylko po sięgnięcie po wyeksponowany produkt, ale również wzbudza zainteresowanie innymi przedmiotami danej firmy. Bardzo ważne jest to, by stand był nie tylko wyróżniający się pod względem estetyki, ale również został wykonany z solidnych materiałów, z dużą starannością i dbałością o jego jakość.

Czym są ekspozytory reklamowe?

Ekspozytory reklamowe są typem regałów, z miejscem na ulotki informacyjne, niewielkie produkty trudne do ułożenia (słodycze, przyprawy, kosmetyki, niewielkie gadżety reklamowe itp.). Wykonywane są z aluminium, PCV, metalu lub kartonu (ten typ spotykany jest najczęściej).

Ekspozytory kartonowe mogą mieć bardzo różne kształty i formy. Bez problemu mogą być spersonalizowane przy każdej produkcji. Można zauważyć przy tym bardzo dużą pomysłowość ich producentów, którzy chcąc przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, dokładają wszelkich starań, by wyróżnić je spośród wszystkich innych.

Gdzie sprawdzą się ekspozytory tekturowe?

Ekspozytory kartonowe, jeżeli przyciągają uwagę i zostały wykonane z odpowiednio wysokiej jakości materiałów, z dużą starannością i dbałością o detale będą miały bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzą się nie tylko w dużym obiekcie handlowym, stacji paliw ale również w niewielkich sklepikach i kawiarniach. Najważniejsze jest to, by prezentowały w sposób interesujący, a jednocześnie uporządkowany wybrany produkt, budząc nie tylko zainteresowanie, ale i zaufanie klientów. Ekspozytory często stosowane są nie tylko w obiektach handlowych, ale i na wszelkiego rodzaju targach czy wystawach, gdzie stanowią ciekawą i wygodą formę podajnika do ulotek i wszelkiego rodzaju materiałów informacyjnych.