pakowanie produktów do wysyłki

Opakowania kartonowe – kiedy to najlepszy wybór?

Opakowania kartonowe są wytwarzane w wielu kształtach i rozmiarach. Mogą być wykorzystywane przez małe i duże firmy, między innymi, do przechowania produktów, tworzenia zbiorczych opakowań lub zabezpieczania towarów podczas transportu. Użycie tektury daje wiele korzyści, podczas dobierania pudełek trzeba jednak zwrócić uwagę na szczegółowe parametry i właściwości tego materiału.

Składowanie towarów w magazynie

Bez względu na charakter działalności, gotowe produkty nie mogą być przechowywane w magazynie bez żadnego zabezpieczenia. Tektura jest bardzo wytrzymała, szczególnie jeśli pudełko zostanie wyprodukowane z materiału o kilku warstwach. Jest to jednocześnie surowiec ekologiczny, lekki i odporny na zgniatanie. Dlatego opakowania kartonowe znajdują zastosowanie w magazynach, zarówno do ochrony indywidualnych sztuk produktów, jak i zbiorczych palet przechowywanych w jednej hali.

Pakowanie i transport produktów do klientów

Zastosowania opakowań kartonowych nie kończą się na technicznej obsłudze magazynu. Towary mogą być z powodzeniem pakowane i zabezpieczane na czas transportu do kontrahentów lub klientów firmy. Tekturę można łatwo kształtować, w ten sposób możliwe jest pakowanie produktów w różnych rozmiarach, typowych i nietypowych kształtach. Materiał jest lekki, dzięki czemu można uzyskać małą wagę przesyłek i oszczędzić koszty transportu. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli wysyłka realizowana jest za pomocą różnych przewoźników nie tylko na terenie Polski, ale także całej Europy.

Opakowania ozdobne i marketing

Trwałość tektury sprawia, że opakowania kartonowe zastosowanie znajdują w wielu gałęziach przemysłu. Mogą być także ważnym elementem działań reklamowych firmy. Prowadzenie nowoczesnego marketingu wymaga stosowania niestandardowych rozwiązań. Kolorowe opakowania kartonowe z nadrukiem powodują, że reklama działa już na etapie transportu produktów. Na przedsiębiorstwo mogą zwrócić uwagę osoby, które w zwykłych warunkach nie miałyby szansy na odnalezienie oferty w Internecie lub ogłoszeniach prasowych. Rozszerza to zakres działań marketingowych i przyciąga do firmy nowych odbiorców.
Ozdobne opakowania kartonowe podwyższają ocenę firmy przez odbiorcę, który doceni dbałość nadawcy o każdy aspekt oferowanych usług. Jednak pudełka wykonane z tekstury doskonale prezentują się nie tylko podczas transportu towarów. Mogą być wykorzystywane w domach lub biurach do przechowywania często używanych przedmiotów, a z czasem mogą stać się nieodłączną częścią wystroju pomieszczenia. Uniwersalne zastosowanie tektury powoduje, że opakowania kartonowe są często stosowane przez przedsiębiorców z całego świata. Rozwiązanie to oferuje wiele korzyści i nie generuje dużych kosztów, dlatego warto z niego korzystać na co dzień.