Opakowania ekspozycyjne tekturowe – standy

Opakowania produktowe z tektury świetnie nadają się do prezentowania różnego rodzaju wyrobów na sklepowych witrynach. Większość opakowań ekspozycyjnych jest tak skonstruowanych, aby nie tylko produkty dobrze się w nich prezentowały, ale również ułatwiały klientom sięgnięcie po dany wyrób. Opakowania produktowe tekturowe z powodzeniem mogą być stosowane w bardzo różnych branżach. Co ważne jest to wybór ekologiczny – ekspozytory produkowane są z tektury, która może być poddawana recyklingowi.

Z czego wykonywane są opakowania ekspozycyjne?

standy ekspozycyjneDo produkcji opakowań ekspozycyjnych wykorzystywana jest tektura kaszerowana, powstała po połączeniu ze sobą 2-3 materiałów za pomocą kleju. Metoda kaszerowania doskonale łączy ze sobą jakość druku offsetowego oraz grubość tektur falistych, dzięki czemu można z nich wykonać solidne opakowania tekturowe. Te świetnie będą się sprawdzały nie tylko jako opakowania ekspozycyjne, dzięki swoim właściwościom będą dobrymi i skutecznymi opakowaniami ochronnymi.

Decydując się na tekturowe opakowania ekspozycyjne dostępne w naszej ofercie, możecie Państwo skorzystać z możliwości personalizacji opakowań czy różnego rodzaju uszlachetnień druku – dzięki temu opakowanie poza tym, że będzie funkcjonalne, będzie się prezentowało estetycznie, przyciągnie wzrok przechodniów -będzie tym samym idealnym nośnikiem reklamy.

Jeżeli brak Państwu pomysłów na ciekawą formę druku warto skorzystać z jednej z dostępnych metod uszlachetnienia druku np. lakierem UV (błyszczącym lub matowym), metodami hybrydowymi, holograficznymi Cast & Cure czy Metalizacją Coldfoil. Druk może być również poddawany tłoczeniom.

Jakie jest zastosowanie tekturowych opakowań ekspozycyjnych?

Czym są pudełka produktowe? To gotowe opakowania, w których można przechowywać pojedyncze produkty, w zależności od potrzeb mogą służyć również jako opakowanie zbiorcze. To uniwersalne rozwiązanie, z którego producenci z różnych branż korzystają bardzo chętnie.

Pudełka produktowe wykonywane są ekologicznych materiałów, które można poddać wielokrotnemu recyklingowi. Dzięki temu to rozwiązanie przyjazne środowisku, a samo opakowanie, gdy już nie nadaje się do użytku, może być przetworzone na nowe.
Tekturowe opakowania ekspozycyjne poza tym, że są praktyczne w zastosowaniu, mogą pełnić również rolę nośnika reklamy. Wszystko to możliwe jest dzięki temu, że można je w dowolny sposób zapełniać nadrukami. Takie pudełka są wówczas bardzo różnorodne, idealnie dopasowane do charakteru promowanego produktu.