Projektowanie opakowań DTP

Potrzebne opakowanie do Twojego produktu, który lada moment ma wejść na rynek? Idealny produkt zapakowany w słoiczku lub buteleczce do kompletu potrzebuje estetycznego opakowania. W tym miejscu ze swoim wsparciem wchodzi projektowanie DTP opakowań. Od opakowania w dużej mierze zależy, czy produkt będzie się sprzedawał.

Czym jest DTP?

Chodzi o projektowanie i przygotowywanie materiałów do druku. To wieloetapowy i złożony proces. Wybór zdjęć, treści oraz tworzenie grafik, odgrywa bardzo ważną rolę w późniejszych działaniach. Wiemy, jak niezwykle ważna jest oprawa wizualna, która zwróci uwagę odbiorcy i zachęci go do kupna produktu. Przyciągnij wzrok klienta z naszym opakowaniem.

Projektowanie opakowań DTP naszą misją

Nasi specjaliści od cyfrowego przygotowania materiałów do druku wykorzystują zgromadzone na przestrzeni lat pracy w branży poligraficznej doświadczenie. Osiągnięta pozycja pozwala nam na realizację zleceń na najwyższym poziomie. Nasza oferta jest bardzo szeroka, dlatego każdy klient może wybrać spośród niej rozwiązanie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb i budżetu.

Celem drukarni jest produkcja opakowań kolorowych i uszlachetnionych oraz pudeł klapowych i fasonowych, a także standów i ekspozytorów. Projektowanie graficzne opakowań wykonujemy jednak w pierwszej kolejności. To tu rozbudza się nasza kreatywność i rodzą pomysły. To czas obróbki graficznej i nieskończonej ilości korekt. Na tym etapie jeszcze jest czas na zmianę. Tak przygotowane do druku opakowania mogą być docelowo lite i kaszerowane, z nadrukiem offsetowym lub fleksograficznym.

Na czym polega projektowanie opakowań DTP?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania oraz wydajnych ploterów tnących i drukujących możemy zaprojektować niemal każde opakowanie czy stand, do których stworzymy prototyp również z nadrukiem cyfrowym. Co więcej, zamiast fizycznych modeli możemy także przygotować modele 3D w postaci pdf-a z możliwością dowolnego obracania i podglądu opakowania wraz z grafiką.
Idąc dalej, model zaprojektowanego opakowania wraz z grafiką możemy przedstawić w postaci wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu możecie Państwo zobaczyć swój jeszcze niezrealizowany projekt – produkt – na półce sklepowej, na ladzie – gdziekolwiek skierujecie kamerę swojego smartfona. Nie trzeba chyba dziś nikogo przekonywać, że design opakowania jest szalenie ważny, bo w dużym stopniu od niego zależą decyzje zakupowe. Dlatego tak istotne jest projektowanie graficzne opakowań.