Czym są fale w tekturze falistej?

Tektura falista jest materiałem o znakomitych parametrach i sporej wytrzymałości. Ma nieograniczone możliwości zastosowania w handlu i gospodarce, ale też w życiu codziennym. Dzięki niej można sobie ułatwić prowadzenie magazynu czy sklepu internetowego dzięki sprawnemu pakowaniu przewożonych i składowanych towarów. Jakie rodzaje fal tektury falistej można wyróżnić? Czym jest tektura fala b, c, e? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć dokładnie w poniższym artykule.

Fale w tekturze falistej – co to takiego?

Fala w tekturze falistej jest przestrzenią między warstwami kartonu. Dostępne w sprzedaży są różne jej rodzaje.

Każda z nich nadaje pudełku wybrane właściwości, jak również lepiej określa dla niego przeznaczenie. Niektóre z fal powodują, iż karton staje się bardziej wytrzymały na składowanie albo spore ciężary. Wszelkie fale mają zaś za zadanie zapewniać amortyzację dla znajdujących się w kartonach towarów.

Dokonując wyboru opakowania tekturowego, możemy natrafić na kilka rodzajów fal. Najważniejszymi cechami, którymi można opisać ich właściwości, są gramatura kartonu oraz wysokość fali.

  • Gramatura – jest wskaźnikiem gęstości papieru w kartonie. Im jest ona wyższa, tym wyższy może być ciężar tektury,
  • Wysokość fali – jest po prostu grubością płaskiego kartonu. Im jest ona większa, tym bardziej wytrzymałe może być opakowanie, ale też trudniejsze do składania.

Rodzaje fal tektury falistej – jakie można wyróżnić?

  1. Tektura falista fala E – wykorzystuje się ją najczęściej w wypadku produkcji kartonów fasonowych z uwzględnieniem katalogu FEFCO. Sprawdza się też w do mniejszych pudełek, które przydają się w branży e-commerce. Wśród branż, które na co dzień z nich korzystają, należy wymienić: upominkową, biżuteryjną, odzieżową oraz kosmetyczną,
  2. Tektura falista fala B – jest bardziej wytrzymała niż tektura z falą E, dzięki temu, iż jest grubsza. Oznacza to, iż korzysta się z niej podczas przewożenia oraz magazynowania produktów mających większą masę. Nierzadko produkowane są z niej pudełka fasonowe, z których korzysta się w sklepach odzieżowych, z ozdobami, cukierniach i w branży spożywczej,
  3. Tektura fala EB – korzysta się z niej podczas produkcji sporych pudełek klapowych. Odznacza się bardzo dużą wytrzymałością,
  4. Tektura falista fala C – jest to najbardziej wytrzymała i najgrubsza 3-warstwowa tektura. Sprawdza się do produkcji kartonów fasonowych czy klapowych. Tektura fala c zastosowana w kartonach pozwala im wytrzymać ładunki nawet do kilkunastu kilogramów.