Co musisz wiedzieć o druku offsetowym?

Druk offsetowy to bardzo często wybierana przez klientów forma druku. Nic dziwnego – rozwiązanie to posiada kilka kluczowych dla klientów cech, dzięki czemu jest wygodne i opłacalne. Przekonaj się, na czym polega druk offsetowy i jakie materiały można za jego pomocą zadrukować!

Czym jest druk offsetowy?

Wiele klientów zastanawia się, czym jest offset. Co to za forma drukowania? Druk offset to specjalny rodzaj druku, w którym przenosi się obraz ze specjalnie ku temu przygotowanych form na docelowy materiał, czyli podłoże. Druk tego rodzaju polega na tym, że cylinder z gumowym płaszczem przejeżdża po przygotowanej formie, a drugi cylinder go dociska, dzięki czemu obraz z formy jest przenoszony na materiał. Aby móc korzystać z tego rodzaju druku, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie form z odpowiednim nadrukiem, co wymaga poświęceniu temu wcześniej odpowiedniej ilości czasu.

Kiedy można wykorzystać druk offsetowy?

Druk offsetowy to często wybierane rozwiązanie w wielu przypadkach. Oczywiście dobrze sprawdzi się na klasycznych arkuszach papieru (tektura lita), gdy mamy do wydruku dużą liczbę np. ulotek. Jednak równie dobrze sprawdza się, np. na kartonie w formie kaszerowanej czyli połączonej tekturze litej ( zadrukowany offsetowo papier) ze stabilnym podłożem z kartonu falistego. Tektura z nadrukiem offsetowym to często spotykane rozwiązanie, gdyż bardzo łatwo jest przygotować formę ze wzorem, który znajdzie się na docelowym opakowaniu, a następnie wykonać duże ilości wydruków. Co więcej, nadruk offsetowy na opakowaniu może posiadać intensywną kolorystykę oraz dobrze prezentować szczegóły obrazu, dzięki czemu wszystko, co chcemy umieścić na opakowaniu naszego produktu, będzie bez wątpienia dobrze widoczne.

Dlaczego warto postawić na drukowanie offsetowe?

Jak już zostało wspomniane, drukowanie w formie offsetowej to najlepsze rozwiązanie, gdy zależy nam na dużej liczbie wydruków. Dzieje się tak dlatego, że gdy już posiadamy formę, cały dalszy proces jest stosunkowo tani. Nie poleca się natomiast wyboru druku offsetowego w przypadku, gdy chcemy wydrukować jedynie kilka nadruków. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej sprawdzą się inne nasze technologie druku.

Decydując się na drukowanie w technice offsetowej, pamiętajmy również, że nie będzie to najszybszy proces. Dzieje się tak dlatego, że nie tylko musi zostać wykonane przeniesienie obrazu z formy na materiał, lecz również przygotowanie tejże formy do druku. Dlatego w takiej sytuacji koniecznie musimy dać sobie więcej czasu na przygotowanie wszystkiego do druku. Jednak bez wątpienia nie pożałujemy, gdyż zyskamy nie tylko świetną jakość wydruku, lecz również oszczędzimy dużo pieniędzy. Oczywiście także w przypadku niewielkiego nakładu możemy zdecydować się na druk offsetowy, lecz w takiej sytuacji będziemy musieli liczyć się ze zwiększonymi kosztami w porównaniu z innymi technikami druku. Druk offsetowy jest wygodny również pod względem tego, że wiele drukarni bez problemu wykona nadruki w tej technice, gdyż jest bardzo popularna.

W naszej ofercie: https://karton-pak.pl/rodzaje-opakowan/pudelka-z-nadrukiem/ znajdziesz kartony z nadrukiem offsetowym.