Jak zabezpieczyć do wysyłki karton z towarem?

Odpowiednie zabezpieczenie kartonu przed wysyłką do klienta to gwarancja jego zadowolenia. Jak dobrze zabezpieczyć paczkę i na co zwrócić uwagę przy jej pakowaniu?

Dlaczego odpowiednie zapakowanie paczki jest ważne?

Paczki często przemierzają wiele kilometrów w różnych warunkach pogodowych, zanim finalnie dotrą do klienta. Narażone są na czynniki atmosferyczne, kurz, brud, upadki czy odgniecenia. O ile obtarcia czy przybrudzenia z zewnątrz nie wpływają na zawartość paczki, o tyle przypadkowe podziurawienie czy upadek przesyłki może spowodować zniszczenie przedmiotów wewnątrz. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio zabezpieczyć zarówno przedmioty w środku kartonu, jak i sam karton. Dodatkowo estetycznie i bezpiecznie zapakowana przesyłka zostanie doceniona przez klienta i zachęci go do ponownego skorzystania z usług firmy.

Jak zabezpieczyć przedmioty przed wysyłką?

Każdy przedmiot owiń dokładnie folią bąbelkowa, która świetnie chroni produkty przed uszkodzeniem. We wnętrzu przesyłki, oprócz zamówionych przedmiotów, umieść wypełniacz – jest on nie tylko kolejną warstwą zabezpieczenia, ale także uzupełnia puste miejsca w kartonie, zapobiegając przemieszczaniu się przedmiotów. Możesz użyć wypełniacza w postaci styropianowych pianek. Jeśli jednak zależy Ci na ekologicznej przesyłce, użyj wypełniacza papierowego, kartonowego lub pianek wykonanych ze skrobi kukurydzianej – tak zwanego skropaku. Jest on świetną alternatywą dla styropianu. Po zużyciu wystarczy rozpuścić go w wodzie lub wrzucić na kompost. Dobierz także rozmiar kartonu do wielkości wysyłanych przedmiotów – zbyt mały może nie zmieścić wypełniaczy, a zbyt duży to niepotrzebne marnowanie cennych surowców oraz miejsca w samochodzie kuriera. Oprócz tego za duży karton wymaga także większej ilości zabezpieczeń, zarówno z w środku, jak i z zewnątrz.

Zabezpieczenie kartonu z towarem

Po spakowaniu paczki zaklej dobrze karton. Zabezpieczenie wysyłki taśmą lub folią stretch to najlepsze rozwiązanie. Taśma klejąca powinna być trwała, tak by nie zerwać się i nie odkleić w trakcie przewożenia. Wiele firm używa taśm lub folii stretch z własnym logo. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ niedużym kosztem możesz utrwalić w pamięci logo i nazwę swojej firmy. Paczkę widzi nie tylko Twój klient, ale także osoby postronne takie jak kurierzy czy osoby pracujące na sortowni. Oczywiście podczas pracy nie mają oni wiele czasu i nie oglądają bardzo dokładnie każdej paczki z osobna, jednak charakterystyczne, ciekawe logo może zapaść im w pamięć, dzięki czemu być może w przyszłości staną się Twoimi klientami. Zamiast taśmy możesz użyć trwalszej folii stretch, która od spodu jest pokryta warstwą kleju, co ułatwia użytkowanie. Po zdjęciu jej z kartonu nie zostawia na nim śladów, dzięki czemu może on być użyty ponownie. Folia tego typu jest równie wygodna w użyciu co taśma, jednak jest o wiele trwalsza i odporniejsza na zniszczenia.

Odpowiednie zabezpieczenie wysyłki pozwoli chronić przedmioty przed zniszczeniem, dzięki czemu unikniesz reklamacji i zwrotów, a jednocześnie związanych z tym kosztów i niezadowolenia klientów. Dobrze i estetycznie zabezpieczona paczka wpływa na pozytywny odbiór firmy przez klienta.

Pamiętaj, że duży wpływ na to ma również karton, który powinien być wytrzymały i odporny na lekkie uderzenia podczas transportu kurierskiego. Zajrzyj do naszej oferty: https://karton-pak.pl/zastosowanie-kartonow/kartony-wysylkowe/ z kartonami idealnymi do wysyłki Twoich towarów.